viber-android

Viber Nedir? Nasıl Çalışır?

Viber Nedir ?

Viber, Ios, Android ve Windows işletim sistemli telefonlarda herkesle ücretsiz konuşmayı ve mesajlaşmayı sağlayabilen ücretsiz bir uygulamadır.

Viber uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Viber uygulamasını telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Google Play veya AppleStore Uygulama Marketlerinden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Diğer dış bağlantılardan da yükleyebilirsiniz ancak eğer akıllı bir telefon kullanıyor herhangi bir virüs bulaşmasını istemiyorsanız. Samsung telefonlar için Google Play, Apple telefonlar için Apple Store Uygulama Marketlerinden indirmenizi tavsiye ederim.

Telefon türüne göre Viber uygulamasını yüklüyorsunuz. Uygulamayı yükledikten sonra, çalıştırıyorsunuz ve cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Uygulama girdiğiniz cep telefonu numarasına aktivasyon kodugönderiyor bu kod 4 haneli VİBER kodu Viber uygulamasında access code yazan yere aktivasyon kodunu girip enter vibre linkine basarak uygulamayı aktif ediyoruz. Daha sonra adres defterine girerek telefon rehberinizde kayıtlı VIBER uygulamasını kullanan tüm arkadaşlarınızı görebilir Free Call butonuna basarak ücretsiz arayabilir. Free Message butonuna basarak ücretsiz mesaj gönderebilirsiniz.

Bu uygulama hangi telefonlarla uyumludur?

Android işletim sistemli telefonlar, Iphone, Ipad gibi gibi telefon ve tabletlerde bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulama nereden indirmem gerekir?

Google Play, AppleStore ve Windows Uygulama Marketlerinden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Viber Aktivasyon Kodu Gelmiyor?

 • Aktivasyon kodu sms olarak gelmesi için telefonunuzun Mobil ağlarının açık olması kurulumu Wi-Fi’den yapmamanız gerekmektedir. Android telefonlar için Mobil Ağlar =>Veri Dolaşımı seçeneğini aktif etmeniz gerekir.
 • Kod telefonunuza gelmediyse ilk başta dil seçeneklerinde türkçe yi seçmeniz gerekiyor daha sonra telesekreter kodu ileteceğiz dediginde belli bir sure sonra telefonunuz telesekreter tarafından aranarak kodu sesli olarak söyluyordu. Eger ki kodu söyledigi ve girdiginiz halde çalışmaz veya telesekreter tarafından aranmadı iseniz 24 saat sonra tekrardan programi silin ve tekrar kurun. Bu sefer mesaj yoluyla aktivasyon kodunu gelecektir..

viber

viber-windows

viber-iphone

 

 

 

Kategori: Blog

4 Yorumlar


 • ya viber uygulamasını indirdim ama dogrulama kodu gelmiyor ne yapmam lazım

  • yukarıdaki adımların hepsini yaptınızmı ?

 • Yukarıdaki adımların hepsini yaptınmı ?

  • ilknur
  • Temmuz 10, 2013
  • Cevap
  • Cancel Reply

  viber sürekli nasıl çevrimiçi kalır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>